+ (123) 1800-453-1546
clinic@qodeinteractive.com

Related Posts

41-219 Sosnowiec ul. Zabłockiego 1
Pon-Pt: 9:00 - 20:00 Sob - Nd: Zamknięte

Chirurgia

Chirurgia

Chirurgia stomatologiczna to zabiegi, obejmujące uzębienie, jamę ustną, a także tkanki, znajdujące się wewnątrz. Stanowi kluczowe wsparcie dla innych rodzajów leczenia, na przykład leczenia endodontycznego lub periodontologicznego, w sytuacjach, gdy pacjent zmaga się z poważnymi chorobami lub zakażeniami. W niniejszym artykule przedstawimy najpowszechniej wykonywane zabiegi chirurgii dentystycznej.

Usuwanie zębów zatrzymanych

Zabieg ten polega na ekstracji zębów, które w wyniku nieprawidłowego położenia, blokują wzrost pozostałych zębów. Zatrzymane w tkance kostnej, mogą przyczynić się do poważnych dolegliwości bólowych. 

Usuwanie torbieli

Torbiele zębopochodne, rozwijające się w tkankach miękkich, stanowią jednen z najpowszechniejszych powodów występowania bolesnych ropni, spowodowanych nieustannie postępującym stanem zapalnym. W dalej perspektywie czasowej, nieleczone torbiele mogą przyczynić się nawet do utraty zdrowego uzębienia. Z tego też powodu, tak istotną rolę odgrywa podjęcie się skutecznych działań w odpowiednim czasie. 

Umów się na wizytę

41-219 Sosnowiec ul. Zabłockiego 1

Usuwanie ósemek

Ósemki, nazywane także powszechnie zębami mądrości, należą do najbardziej kłopotliwych zębów, co jest związane z brakiem dostatecznego miejsca w jamie ustnej. W konsekwencji, stanowią powszechny powód nieprawidłowości w rozwoju żuchwy i szczęki, a nawet rozwinięcia się ubytków próchnicowych. Usuwanie ósemek polega na ich całościowej ekstrakcji. 

Usuwanie korzenia zęba

Popularnością wśród pacjentów stomatologicznych cieszy się również usuwanie korzenia zęba, czyli zabieg, opierający się w głównej mierze na oddzielaniu zęba od kości. Kolejnym krokiem jest wyłyżeczkowanie w taki sposób, aby pozbyć się pozostałości po wyrwanym korzeniu zębowym. Zabieg ten stosowany jest najczęściej wówczas, gdy dojdzie do nieprawidłowości w rozwoju korzenia zębowego, a także stanie zapalnych, obejmujących ów obszar.

Chirurgia stomatologiczna na najwyższym poziomie od MAGDent

Liczysz na specjalistyczne wykonany zabieg chirurgii stomatologicznej, niezależnie od tego, czy chodzi o ekstrakcję zęba, usunięcie korzenia zębowego, a może wyrwanie nieprawidłowo rozwiniętych ósemek? Klinika dentystyczna MAGDent cieszy się powszechnym uznaniem wśród klientów, którzy cenią ją za wysoki poziom profesjonalizmu, stosowanie najnowocześniejszych, innowacyjnych narzędzi, a także indywidualne podejście do każdego z pacjentów. MAGDent zapewnia również wysoko wykształcony, odpowiednio wykwalifikowany personel medyczny, podchodzący ekspercko do każdego wykonywanego zabiegu.

41-219 Sosnowiec ul. Zabłockiego 1

Zawsze, gdy szukasz dobrego dentysty w Katowicach!

Leczenie zachowawcze i endodontyczne, chirurgia stomatologiczna, protetyka, implantologia, profilaktyka, wybielanie, zdjęcia rtg.

Wysoka jakość usług, atrakcyjne ceny, okresowe promocje.