+ (123) 1800-453-1546
clinic@qodeinteractive.com

Related Posts

41-219 Sosnowiec ul. Zabłockiego 1
Pon-Pt: 9:00 - 20:00 Sob - Nd: Zamknięte

Diagnostyka, przegląd jamy ustnej z RTG

Diagnostyka, przegląd jamy ustnej RTG

Przegląd stomatologiczny pozwala na skuteczne wykrycie wszelkich zaistniałych nieprawidłowości w odpowiednim czasie, chroniąc przed nasileniem się objawów. 

Regularne wykonywanie przeglądu stomatologicznego to jedna z podstawowych zasad, ktorej przestrzeganie gwarantuje zdrowie jamy ustnej. W niniejszym artykule omówimy temat przeglądu stomatologicznego, rozwiewając Twoje wszelkie wątpliwości oraz przygotowując Cię do wizyty w gabinecie dentystycznym.

Jak wygląda przegląd stomatologiczny?

Przegląd stomatologiczny ma za zadanie sprawdzenie stanu jamy ustnej oraz uzębienia, umożliwiając wykrycie wszelkich nieprawidłowości w odpowiednim czasie.

Wywiad z pacjentem 

Rozpoczyna się on od przeprowadzenia wnikliwego wywiadu z pacjentem, obejmującego między innymi kwestie dotyczące ogólnego stanu zdrowia, alergii, przyjmowanych środków farmaceutycznych czy też badań stomatologicznych wykonywanych na przestrzeni ostatnich lat. Na podstawie rozmowy, lekarz może ustalić początkowy plan badań diagnostycznych oraz wykluczyć lub skupić się na możliwych nieprawidłowościach.

Zbadanie stanu uzębienia 

Po przeprowadzeniu wywiadu przychodzi czas na serię czynności diagnostycznych, mających na celu zbadanie stanu uzębienia pacjenta. Obejmują one szczegółową ocenę wizualną wyglądu zarówno samych w sobie zębów, jak i jamy ustanj, w tym języka czy podniebienia. Na wstępie dokonywane jest sprawdzenie wszelkich wypełnień obecnych w zębach. Oceniany jest ich stan, a jakiekolwiek nowopowstałe ubytki na powierzchni szkliwa zostają natychmiastowo zdiagnozowane. Następnie badany jest poziom wrażliwości zębów na opukiwanie. Na koniec, stomatolog przy pomocy prostych narzędzi sprawdza stan języka, podniebienia, dziąseł, a także policzków. 

Diagnostyka RTG

Kolejną częścią przeglądu stomatologicznego jest diagnostyka RTG, w trakcie której wykonywane jest prześwietlenie lub zdjęcie panoramiczne zęba. Ma ona za zadanie wykrycie nieprawidłowości, ubytków lub zmian chorobowych, położonych w głębszych tkankach uzębienia. Pozwala również na dokonanie wnikliwej oceny wad rozwojowych szczęki górnej i dolnej oraz nieprawidłowości w zakresie zębów, kości szczęki i żuchwy oraz stawów skroniowo-żuchwowych. 

Umów się na wizytę

41-219 Sosnowiec ul. Zabłockiego 1

Przegląd stomatologiczny w klinice MAGDent Sosnowiec

Profesjonalne wyposażone gabinety stomatologiczne, komplet specjalistycznych narzędzi, fachowa wiedza oraz wieloletnie doświadczenie. Gabinet dentystyczny MAGDent specjalizuje się w wykonywaniu przeglądów stomatologicznych na najwyższym możliwym poziomie, gwarantując szybką, sprawną i skuteczną diagnozę problemu.

Magdent - dentysta sosnowiec

41-219 Sosnowiec ul. Zabłockiego 1

Zawsze, gdy szukasz dobrego dentysty w Katowicach!

Leczenie zachowawcze i endodontyczne, chirurgia stomatologiczna, protetyka, implantologia, profilaktyka, wybielanie, zdjęcia rtg.

Wysoka jakość usług, atrakcyjne ceny, okresowe promocje.