+ (123) 1800-453-1546
clinic@qodeinteractive.com

Related Posts

41-219 Sosnowiec ul. Zabłockiego 1
Pon-Pt: 9:00 - 20:00 Sob - Nd: Zamknięte

Powtórne leczenie kanałowe

Powtórne leczenie kanałowe

Reendo, czyli powtórne leczenie kanałowe jest ostatnią szansą na uratowanie naturalnego zęba

Czym jest powtórne reendo?

Niekiedy w leczonym kanałowo zębie dochodzi do stanu zapalnego. W takim przypadku możliwe jest podjęcie ostatniej próby, czyli wykonania powtórnego leczenia kanałowego. Zabieg ten jest zdecydowanie bardziej skomplikowany od pierwotnej jego formy. Decydują o tym w dużej mierze zastosowane wcześniej wkłady koronowo-korzeniowe, uzupełnienia protetyczne, ćwieki kanałowe, czy też wszelkie inne materiały wypełniające kanał.

Decyzja o przeprowadzeniu tego rodzaju zabiegu musi być bezwzględnie poprzedzona diagnostycznymi badaniami radiologicznymi, które pozwolą ocenić jakość poprzedniego leczenia, a także wykrycie przyczyny jego niepowodzenia.

Kiedy konieczne jest powtórne leczenie kanałowe?

Leczenie endodontyczne jest trudnym zabiegiem ze względu na fakt, iż dotyczy ono znacznie zniszczonych zębów. Jest podejmowane często w przypadku, gdy istnieje choćby niewielka szansa na uratowanie chorego zęba. Wykwalifikowani dentyści dokładają bowiem wszelkich starań, aby usuniecie zęba było krokiem ostatecznym.

Niestety związane jest to z możliwością niepowodzenia całego zabiegu, gdyż nie jest ono jedynie rutynowym działaniem, więc ryzyko powikłań w takim przypadku jest dość wysokie.

Umów się na wizytę

41-219 Sosnowiec ul. Zabłockiego 1

Wskazania do podjęcia reendo?

Decyzja o wykonaniu powtórnego leczenia kanałowego może wynikać z różnych względów, a oto najważniejsze wskazania do jego podjęcia.

Występowanie dolegliwości bólowych

Ból może świadczyć o pojawieniu się stanu zapalnego we wcześniej leczonym zębie. Może być on spowodowany niedostatecznym oczyszczeniem kanałów zębowych przez stomatologa. Wystarczy bowiem pozostawienie mikroskopijnego fragmentu zainfekowanej tkanki, aby z biegiem czasu doszło do powikłań po leczeniu kanałowym.

Nieprawidłowe wypełnienie kanałów

Nie daje ono wyraźnych objawów i wykryte może być dopiero podczas prześwietlenia rentgenowskiego. Często niedopełnienie kanałów związane jest z ich specyficzną budową lub niedrożnością czy w końcu pozostawieniem w trakcie zabiegu złamanego narzędzia.

Widoczne zmiany zapalne tkankach okołowierzchołkowych

Zdjęcie RTG może ujawnić obecność procesu patologicznego, pomimo braku ostrych dolegliwości bólowych. Związane jest to z wystąpieniem zakażenia i stanu zapalnego kości. Wówczas konieczne jest wykonanie reendo.

Oddaj się w ręce profesjonalistów

Centrum MAGDent daje możliwość przeprowadzenia powtórnego leczenia kanałowego pod okiem wykwalifikowanych lekarzy. Nasi specjaliści dokonają wszelkich starań, aby w przypadku wystąpienia jakichkolwiek powikłań po wcześniejszym zabiegu, można było uratować ząb i przedłużyć jego życie.

Magdent - dentysta sosnowiec

41-219 Sosnowiec ul. Zabłockiego 1

Zawsze, gdy szukasz dobrego dentysty w Katowicach!

Leczenie zachowawcze i endodontyczne, chirurgia stomatologiczna, protetyka, implantologia, profilaktyka, wybielanie, zdjęcia rtg.

Wysoka jakość usług, atrakcyjne ceny, okresowe promocje.