+ (123) 1800-453-1546
clinic@qodeinteractive.com

Related Posts

41-219 Sosnowiec ul. Zabłockiego 1
Pon-Pt: 9:00 - 20:00 Sob - Nd: Zamknięte

Stomatologia dziecięca

Stomatologia dziecięca

Leczenie stomatologiczne na wczesnych etapach rozwoju człowieka odgrywa kluczową rolę. Regularnie wykonywane przeglądy oraz zabiegi profilaktyczne, stanowią bowiem podstawę do zdrowia jamy ustnej i uzębienia w dorosłym życiu. W niniejszym artykule omówimy kluczowe kwestie, dotyczące stomatologii dziecięcej.

Stomatologia dziecięca – co obejmuje?

Jako, że w młodym wieku poważne choroby czy nieprawidłowości w rozwoju uzębienia nie są spotykane tak często, jak ma się to w przypadku osób dorosłych, stomatologia dziecięca nie oferuje aż tak szerokiego zakresu usług, jak ta standardowa. Obejmuje ona przede wszystkim zabiegu, związane z zapobieganiem rozwojowi próchnicy czy stanów zapalnych w obrębie jamy ustnej. 

Pierwsza wizyta w gabinecie stomatologicznym dziecka – na czym polega? 

Przed wykonaniem jakichkolwiek działań w zakresie leczenia zębów, dentysta podejmuje się dokładnej analizy zastanego stanu jamy ustnej. Obejmuje on między innymi wyszukiwanie ewentualnych ubytków, badania profilaktyczne pod kątem próchnicy, a także wad zgryzu.

Wizyta adaptacyjna

Jeśli Twoje dziecko odczuwa strach przed udaniem się na wizytę do gabinetu dentystycznego, warto zaznaczyć, iż większość klinik oferuje możliwość ustalenia wizyty adaptacyjnej. Wówczas, nie są wykonywane żadne zabiegi, ani nawet badania diagnostyczne. Dzięki temu, Twoją pociecha będzie miała okazję na zapoznanie, a co za tym oswojenie się z gabinetem lekarskim. 

Umów się na wizytę

41-219 Sosnowiec ul. Zabłockiego 1

Dlaczego warto zabrać swoje dziecko do stomatologa?

Regularne wizyty w gabinecie dentystycznym to klucz do zachowania zdrową jamy ustnej oraz uzębienia przez długie lata. Z tego też względu, zabranie swojego dziecka to stomatologa jest warunkiem koniecznym, do ochrony przed rozwinięciem się niekorzystnych zmian chorobowych w przyszłości. Ważną funkcję pełnia same w sobie wizyty profilaktyczne, podczas których wykonywane są wszelkie niezbędne badania diagnostyczne.

Stomatologia dziecięca w klinice dentystycznej MAGDent – profesjonalizm na najwyższym możliwym poziomie

Szukasz profesjonalnego gabinetu dentystycznego, zapewniającego najwyższy poziom świadczonych usług? W takim razie, zapraszamy do odwiedzenia kliniki MAGDent. Oferuje ona szeroki wachlarz różnorodnych zabiegów z zakresu stomatologii dziecięcej. MAGDent dysponuje nie tylko nowoczesnym sprzętem denstyczynym, ale również odpowiednio wykwalifikowanym gronem lekarzy specjalistów oraz spersonalizowane podejście do każdego z przybyłych pacjentów. Gwarantuje atrakcyjne ceny, a także pełnię zadowolenia z wykonanego zabiegu.  

Magdent - dentysta sosnowiec

41-219 Sosnowiec ul. Zabłockiego 1

Zawsze, gdy szukasz dobrego dentysty w Katowicach!

Leczenie zachowawcze i endodontyczne, chirurgia stomatologiczna, protetyka, implantologia, profilaktyka, wybielanie, zdjęcia rtg.

Wysoka jakość usług, atrakcyjne ceny, okresowe promocje.