+ (123) 1800-453-1546
clinic@qodeinteractive.com

Related Posts

41-219 Sosnowiec ul. Zabłockiego 1
Pon-Pt: 9:00 - 20:00 Sob - Nd: Zamknięte

Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna

Zdrowe zęby stanowią wizytówkę każdego z nas. Z tego też powodu, dbamy o piękny, śnieżnobiały uśmiech, regularnie odwiedzając gabinety stomatologiczne. Korekcją uzębienia zajmuje się stomatologia estetyczna, o której opowiemy w niniejszym artykule.

Stomatologia estetyczna – charakterystyka dziedziny

Stomatologia estetyczna, w przeciwieństwie do stomatologii klinicznej, nie zajmuje się stanami zapalnymi tkanek zębowych, nieprawidłowościami w rozwoju uzębienia czy chorobami w obrębie jamy ustnej. Jak sama nazwa wskazuje, głównym celem zabiegów jest poprawa wyglądu uzębienia. Dzięki wykorzystywaniu zaawansowanych technologii, korzystaniu z najnowocześniejszych narzędzi dentystycznych, dziedzina ta rozwija się w dynamicznym tempie. Warunkuje to uzyskanie pożądanych rezultatów w skuteczny sposób.

Jakie zabiegi dentystyczne obejmuje stomatologia estetyczna?

Przedstawiamy kilka zabiegów z zakresu stomatologii estyeycznej, które cieszą się największą popularnością i uznaniem wśród pacjentów.

Umów się na wizytę

41-219 Sosnowiec ul. Zabłockiego 1

Skaling zębów

Zabieg ten zalecany jest przede wszystkim osobom, które borykają się z nieestetycznie prezentującym się kamieniem nazębnym. Wpływa on niekorzystnie nie tylko, jeśli chodzi o względu kosmetyczne, ale w dłuższej perspektywie czasowej może przyczynić się do rozwinięcia się stanów zapalnych dziąseł oraz próchnicy. 

Piaskowanie zębów

Zabieg wykonywany zazwyczaj jako uzupełnienie skalingu zębów. Oprócz kamienia, pozwala on również na skuteczne pozbycie się osadów nazębnych, a nawet usunięcie przebarwień powstałych na szkliwie, na przykład w wyniku częstego spożywania kawy. 

Wybielanie zębów

Wybielanie uzębienia może zostać przeprowadzone na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest wybielanie przy pomocy specjalnie zaprejektowanej lampy – zęby pokryte preparatem zostają naświetlane, a wszelkie przebarwienia ulegają intensywnemu rozjaśnieniu. W gabinecie stomatologicznym wykonywane jest także nakładkowe wybielanie zębów. 

Licówki

Jeżeli zależy Ci na zmianie własnego, naturalnegk kształtu swoich zębów, licówki okażą się skutecznym rozwiązaniem. Jeśli chodzi o wersję tańszą, wykonane są one zazwyczaj z tworzywa kompozytowego, odpornego na uszkodzenia i zarysowania.

Stomatologia estetyczna w MAGDent

MAGDent to profesjonalna klinika stomatologiczna, wykonującą zabiegi stomatologii estetycznej na najwyższym poziomie. Specjalistyczne narzędzia oraz szeroka wiedza w połączeniu ze stałym poszerzaniem swoich kompetencji, gwarantują satysfakcję z gotowego zabiegu. Dodatkowym atutem jest indywidualna, spersonalizowana obsługa. 

41-219 Sosnowiec ul. Zabłockiego 1

Zawsze, gdy szukasz dobrego dentysty w Katowicach!

Leczenie zachowawcze i endodontyczne, chirurgia stomatologiczna, protetyka, implantologia, profilaktyka, wybielanie, zdjęcia rtg.

Wysoka jakość usług, atrakcyjne ceny, okresowe promocje.