+ (123) 1800-453-1546
clinic@qodeinteractive.com

Related Posts

41-219 Sosnowiec ul. Zabłockiego 1
Pon-Pt: 9:00 - 20:00 Sob - Nd: Zamknięte

Szczegółowy plan leczenia

Szczegółowy plan leczenia

Jeśli zauważyłeś u siebie jakiekolwiek problemy natury stomatologicznej, koniecznie udaj się do gabinetu w celu opracowania indywidualnego planu leczenia.

Czym jest szczegółowy plan leczenia?

Opracowanie planu leczenia umożliwia pacjentowi zapoznanie się z zakresem, kosztami, a także harmonogramem leczenia. Składa się ono z kilku podstawowych kroków, do których możemy zaliczyć wykonanie badania stomatologicznego, ocenę zastanego stanu jamy ustnej, a także finalne sporządzenie planu.

Badanie stomatologiczne

Na samym wstępie przeprowadzana jest seria badań diagnostycznych, mających na celu prawidłowe rozpoznanie danego problemu stomatologicznego. Szczególna rolę odgrywa tutaj wykonanie rentgenowskiego zdjęcia panoramicznego, przedstawiającego zarówno uzębienie, jak i kości żuchwy oraz szczęki.

Ocena zastanego stanu jamy ustnej

W celu zapewnienia skutecznej diagnozy nieprawidłowości, w gabinecie stomatologicznym wykonywana jest również ocena stanu jamy ustnej. Obejmuje ona przede wszystkim wszelkie aspekty związane z kształtem i rozmieszczeniem zębów oraz ewentualnymi ubytkami, a także korzeniami zębowymi czy stanem tkanek kostnych.

Sporządzenie planu

Po wykonaniu wszelkich niezbędnych prac diagnostycznych, przychodzi pora na szczegółowe sporządzenie planu leczenia stomatologicznego. Składa się ono z kilku, a niekiedy kilkunastu etapów, obejmując nazwy badan, na które powinien udać się pacjent, mających doprowadzić do zniwelowania powstałego problemu.

Umów się na wizytę

41-219 Sosnowiec ul. Zabłockiego 1

W jakich przypadkach warto udać się na plan leczenia stomatologicznego?

Opracowanie planu leczenia stomatologicznego może okazać się koniecznością przede wszystkim w przypadku pacjentów, którzy podejrzewają u siebie jakiekolwiek problemy związane z jama ustną lub uzębieniem. Niekiedy jednak, na badanie warto udać się w celach czysto diagnostycznych. Regularna kontrola stanu zębów stanowi bowiem klucz do zachowania ich zdrowia.

MAGDent Sosnowiec – kompleksowa opieka stomatologiczna na najwyższym poziomie

Szukasz kompleksowej opieki stomatologicznej? Zadzwoń i umów się na wizytę w MAGDent!


Nasza klinika zapewnia wszystkim pacjentom możliwość kompletną opieką stomatologiczną, co daje gwarancję pięknego uśmiechu. Umożliwiamy sprawdzenie stanu swoich zębów, określenie potrzeb leczniczych oraz konsultacji ze specjalistą o ewentualnych możliwościach leczenie czy odmiany uśmiechu.


Kompleksowe badanie pozwoli na szczegółowe sprawdzenie stanu zdrowia jamy ustnej oraz zębów. Następnie nasi specjaliści na podstawie zdobytych informacji określają istniejące potrzeby, a także opracowują optymalny plan leczenia, który jest dostosowany zarówno do i faktycznych konieczności, jak również potrzeb i oczekiwań klienta.

Magdent - dentysta sosnowiec

41-219 Sosnowiec ul. Zabłockiego 1

Zawsze, gdy szukasz dobrego dentysty w Katowicach!

Leczenie zachowawcze i endodontyczne, chirurgia stomatologiczna, protetyka, implantologia, profilaktyka, wybielanie, zdjęcia rtg.

Wysoka jakość usług, atrakcyjne ceny, okresowe promocje.