+ (123) 1800-453-1546
clinic@qodeinteractive.com

Related Posts

41-219 Sosnowiec ul. Zabłockiego 1
Pon-Pt: 9:00 - 20:00 Sob - Nd: Zamknięte

Usuwanie ósemek

Usuwanie ósemek

Usuwanie ósemek może uchronić przed dolegliwościami bólowymi, a także wadami zgryzu. 

Nieprawidłowości związane z wyrzynaniem się ósemek stanowią jedne z najczęstszych przyczyn dolegliwości bólowych jamy ustnej. W niektórych przypadkach, jedynym rozwiązaniem okazuje się ekstrakcja. W niniejszym artykule przyjrzymy się bliżej tematowi usuwania zębów mądrości, skupiając się zarówno na samym zabiegu, jak i czynnikach alarmujących o konieczności jego wykonania.

Zęby mądrości – częsty powód bólu i dyskomfortu w jamie ustnej

Ósemki, nazywane także zębami mądrości, to zęby, które wyrzynają się około dwudziestego roku życia. Z tego też względu, powszechne są przypadki, gdy w łuku zębowym brakuje na nie miejsca, co może skutkować nieprawidłowościami we wzroście. To z kolei, stanowi bezpośrednią przyczynę uczucia bólu oraz dyskomfortu w obrębie jamy ustnej. Do szczególnie bolesnych przypadków należą sytuacje, gdy ząb zaczyna wyrzynać się w pozycji poziomej.

Nieprawidłowe wyrzynanie się ósemek a wady zgryzu

Nieprawidłowości w wyrzynaniu się ósemek mogą doprowadzić do wywierania ucisku na pozostałe zęby, a w konsekwencji – rozwijanie się wad zgryzu. Co więcej, zęby mądrości mogą naciskać na korzenie sąsiednich zębów, a w szczególności siódemek, jeszcze przed rozpozczęciem etapu wyrzynania się na powierzchnię dziąseł. Kiedy owa sytuacja będzie ciągnąć się latami, może prowadzić do uszkodzenia zębów, a nawet zniekształcenia dziąseł. Wówczas, niezbędne jest podjęcie się zaawansowanych zabiegów ortodontycznych.

Umów się na wizytę

41-219 Sosnowiec ul. Zabłockiego 1

Kiedy należy udać się na zabieg usuwania ósemek?

Zabieg dentystyczny polegający na ekstrakcji zębów mądrości w niektórych przypadkach może okazać się wręcz konieczny. Na wizytę u stomatologa należy się udać między innymi wówczas, gdy zauważymy jakiekolwiek nieprawidłowości we wzroście ósemek. Niebezpieczna jest również sytuacja, w której zęby mądrości naciskają na pozostałe zęby, gdyż w dłuższej perspektywie czasu może skutkować to wystąpieniem poważnych wad zgryzu. Odpowiednich kroków warto podjąć się już wówczas na początkowym etapie wyrzynania się ósemki.

Ekstrakcja ósemek w naszej klinice w Sosnowcu – postaw na profesjonalistów

Zabieg ekstrakcji ósemek, aby przyniósł oczekiwane rezultaty, a ulga w bólu oraz ochrona przed powstawiem wad zgryzu zostały zapewnione, musi być wykonany odpowiednio. Jeśli szukasz profesjonalnej kliniki dentystycznej, gwarantującej pełne bezpieczeństwo podczas wykonywania zabiegu oraz oczekiwane rezultaty, zapraszamy do odwiedzenia naszego gabinetu. Dysponujemy kompletem nowoczesnych narzędzi, a także rozległą wiedzą, które stanowią gwarancję pomyślnie wykonanej ekstrakcji.

41-219 Sosnowiec ul. Zabłockiego 1

Zawsze, gdy szukasz dobrego dentysty w Katowicach!

Leczenie zachowawcze i endodontyczne, chirurgia stomatologiczna, protetyka, implantologia, profilaktyka, wybielanie, zdjęcia rtg.

Wysoka jakość usług, atrakcyjne ceny, okresowe promocje.