+ (123) 1800-453-1546
clinic@qodeinteractive.com

Related Posts

41-219 Sosnowiec ul. Zabłockiego 1
Pon-Pt: 9:00 - 20:00 Sob - Nd: Zamknięte

Usuwanie torbieli

Usuwanie torbieli

Torbiele zębopochodne stanowią częstą dolegliwość stomatologiczną, a nieleczone mogą prowadzić do rozwinięcia się wielu poważnych schorzeń. W niniejszym artykule przyjrzymy się im dokładniej, szczegółowo analizując temat, w tym objawy oraz leczenie tego schorzenia. 

Torbiele zębopochodne – czym są i jakie ich rodzaje wyróżniamy?

Do najczęstszych miejsc występowania torbieli zębopochodnych możemy zaliczyć przede wszystkim tkankę kostną, żuchwę, a nawet okolice tkanek miękkich dziąseł czy zatoki szczękowe. Przyczyną występowania tego rodzaju stanów patologicznych jest w większości przypadków nieleczone, przewlekłee zapalenie tkanek okołowierzchołkowych zęba.

Rodzaje torbieli

Wśród najpowszechniej występujących rodzajów torbieli w jamie ustnej możemy zaliczyć:

  • torbiel korzeniową
  • torbiel z wynaczynienia śluzu
  • torbiel dziąsłową
  • zapalną torbiel przyzębia
  • torbiel rogowaciejącą
  • torbiel zawiązkową

Umów się na wizytę

41-219 Sosnowiec ul. Zabłockiego 1

Objawy charakterystyczne dla torbieli zębopochodnych – jak je rozpoznać?

Rozpoznanie torbieli zębopochodnych we wczesnym stadium ich rozwoju, zwiększa szanse na powodzenie leczenia. Przypadłość ta związana jest nieodłącznie z kilkoma objawami charakterystycznymi, które pozwalają na odróżnienie jej od innych problemów jamy ustnej. Możemy do nich zaliczyć między innymi intensywne dolegliwości bólowe, związane z silnym uwypukleniem kości w okolicach torbiela. Dzieje się to na skutek wystąpienia stanu zapalnego o sporym nasileniu. W bardziej zaawansowanych stadiach, mogą wystąpić także przetoki w postaci treści ropnej.

Dlaczego torbiel jest taka niebezpieczna?

Torbiele zębopochodne to nie tylko źródło silnych dolegliwości bólowych oraz dyskomfortu, gdyż nieleczone mogą doprowadzić do poważnych konsekwencji. Zmiany torbielowe o większych rozmiarach mogą stać się przyczyną na przykład rozwinięcia się asymetrii twarzy, przemieszczenia lub rozchwiania się uzębienia, a nawet złamań o podłożu patologicznym. To wszystko sprawia, iż problem ten jawi się jako szczególnie niebezpieczny. Na szczęście, gabinety stomatologiczne oferują kompleksowe i innowacyjne metody usuwania torbieli zębowych, dzięki którym raz na zawsze zapomniesz o problemie.

Usuwanie torbieli zębowych w profesjonalnej klinice w Sosnowcu

Jeśli chcesz, aby usuwanie torbieli zębowych odbyło się szybko, sprawnie, bezinwazyjnie i skutecznie oraz przyniosło oczekiwane rezultaty, postaw na sprawdzoną klinikę. Zapraszamy do odwiedzenia naszych profesjonalnie wyposażonych gabinetów dentystycznych, w których wieloletnie doświadczenie stanowi gwarancję sukcesu. 

41-219 Sosnowiec ul. Zabłockiego 1

Zawsze, gdy szukasz dobrego dentysty w Katowicach!

Leczenie zachowawcze i endodontyczne, chirurgia stomatologiczna, protetyka, implantologia, profilaktyka, wybielanie, zdjęcia rtg.

Wysoka jakość usług, atrakcyjne ceny, okresowe promocje.