+ (123) 1800-453-1546
clinic@qodeinteractive.com

Related Posts

41-219 Sosnowiec ul. Zabłockiego 1
Pon-Pt: 9:00 - 20:00 Sob - Nd: Zamknięte

Usuwanie zębów zatrzymanych

Usuwanie zębów zatrzymanych

Zęby zatrzymane mogą prowadzić do rozwinięcia się poważniejszych problemów. Na szczęście, istnieją skuteczne metody leczenia. 

Dolegliwości bólowe związane z nieprawidłowym umiejscowieniem zębów zatrzymanych dotykają sporej części pacjentów stomatologicznych. W niniejszym artykule postaramy jak najbardziej dogłębnie omówić ich temat, skupiając się na objawach, skutkach oraz leczeniu.

Czym są zęby zatrzymane?

Zęby zatrzymane, w odróżnieniu od prawidłowo wyrzynającego się uzębienia, jak sama nazwa wskazuje, zatrzymały się w tkance kostnej. Warto zaznaczyć, iż są to zęby w pełni wykształcone, które przeszły już przez wszystkie etapy rozwoju. Jeśli chodzi o zęby zatrzymane, wyróżniamy dwa przypadki. W tym mniej zaawansowanym, ząb został zatrzymany jedynie częściowo, natomiast w tym o wyższym stopniu zaawansowania, ząb jest zatrzymany całkowicie.

Zęby zatrzymane – czym grozi ignorowanie problemu?

Do najbardziej oczywistych skutków, wynikających z ignorowania problemu zębów zatrzymanych, należy stałe pogłębianie się dolegliwości bólowych. Wraz z upływem lat, problem ten może się nasilać, a co za tym idzie skutkować uniemożliwieniem prawidłowego funkcjonowania jamy ustnej oraz stanowić przyczynę zapalenia dziąseł. Warto również zaznaczyć, iż nieprawidłowo umiejscowione zęby wywierają dodatkowy nacisk zarówno na resztę zdrowego uzębienia, jak i na dziąsła. Jest to neidolwcznie związane z wysokim ryzykiem rozwinięcia się wad zgryzu.

Umów się na wizytę

41-219 Sosnowiec ul. Zabłockiego 1

Na czym polega zabieg usunięcia zęba zatrzymanego?

Na szczęście, gabinety stomatologiczne oferują zabiegi, których celem jest skuteczne usunięcie zębów zatrzymanych. Dłutowanie ósemki wykonywane jest w znieczuleniu miejscowym, a w większości przypadków czas trwania całości zabiegu wynosi około czterdziestu pięciu minut. Na samym początku, dochodzi do nacięcia dziąsła, w celu uzyskania łatwego dostępu do chorego uzębienia. Liczne sytuacje wymagają usuwania zęba po kawałku, a jedynie w przypadku tych niezaawansowanych możliwe okaże się pozbycie się w całości. Po zakończonym zabiegu następuje czas na założenie szwów, które ściągane zostają po upływie około siedmiu dni.

Usuwanie zęba zatrzymanego w klinice stomatologicznej MAGDent Sosnowiec

Nasza klinika stomatologiczna oferuje kompleksowe zabiegi dentystyczne usuwania zęba zatrzymanego. Dysponujemy kompletem wszelkich niezbędnych narzędzi, które pozwalają na szybkie, sprawne i skuteczny wykonanie zabiegu w sposób bezinwazyjny oraz bezbolesny. W naszej pracy łączymy bogate, wieloletnie doświadczenie ze stosowaniem nowoczesnych technologii. 

41-219 Sosnowiec ul. Zabłockiego 1

Zawsze, gdy szukasz dobrego dentysty w Katowicach!

Leczenie zachowawcze i endodontyczne, chirurgia stomatologiczna, protetyka, implantologia, profilaktyka, wybielanie, zdjęcia rtg.

Wysoka jakość usług, atrakcyjne ceny, okresowe promocje.