+ (123) 1800-453-1546
clinic@qodeinteractive.com

Related Posts

41-219 Sosnowiec ul. Zabłockiego 1
Pon-Pt: 9:00 - 20:00 Sob - Nd: Zamknięte

Usuwanie zębów

Usuwanie zębów

Usuwanie zębów – bezbolesna procedura dzięki innowacyjnej technologii dentystycznej

Niegdyś ekstrakcja zęba kojarzyła się z traumatycznym przeżyciem i odczuwaniem bólu podczas zabiegu. Obecnie za sprawą nowoczesnej stomatologii pacjenci mogą liczyć na bezbolesne, bezpieczne oraz bezstresowe leczenie. Co więcej usunięcie zęba stało się ostatecznością, ponieważ współczesne metody leczenia i protetyki umożliwiają odbudowę całości korony zęba nawet przy zachowaniu jedynie jego korzenia.

Usunięcie zęba – wskazania

Dla każdego stomatologa usunięcie zęba jest ostatecznością. Są jednak sytuacje, gdy leczenie zachowawcze nie przynosi rezultatów lub też uszkodzony ząb stanowi patologię i może zagrażać zdrowiu pacjenta. Wówczas należy przeprowadzić ekstrakcję. W tym przypadku możemy wyszczególnić kilka najważniejszych wskazań.

Choroby tkanek twardych zęba

Usuniecie powinno być przeprowadzone w przypadku zębów nienadających się do leczenia zachowawczego ani protetycznego, w których doszło do choroby tkanek twardych, zapalenia miazgi czy też zmian martwiczych. Także niedrożność kanałów lub niedostateczna ilości tkanek zęba pozwalająca na jego odbudowę, wymaga przeprowadzenia ekstrakcji.

Wskazania chirurgiczne

Większość złamanych zębów nadaje się do rekonstrukcji, jednak niekiedy konieczna jest ekstrakcja. Wykonuje się ją w przypadku zębów złamanych poniżej linii kości, przy znacznym stopniu zniszczenia sąsiednich tkanek czy też złamaniu wzdłużnym korzenia. Do usunięcia klasyfikowane są także zęby rozchwiane. W przypadku występującej mobilności w przestrzeni między dziąsłem a ruchomym zębem gromadzą się bakterie i resztki jedzenia, co prowadzi do zapalenia, gnicia i zaniku tkanek.

Wskazania ortodontyczne

Sporadycznie występują sytuacje w których ekstrakcja dokonywana jest w celu stworzenia miejsca dla zębów znajdujących się poza właściwym łukiem zębowym

Umów się na wizytę

41-219 Sosnowiec ul. Zabłockiego 1

Etapy ekstrakcji zęba

Zabieg usuwania zębów obejmuje kilka etapów:

  • analiza diagnostyczna – RTG bądź tomografia 3D, wówczas lekarz stomatolog ustala wskazania do ekstrakcji i jej ewentualny przebieg,
  • podawanie pacjentowi znieczulenia – ma to za zadnie zwiększyć jego komfort i bezpieczeństwo; gdy znieczulenie zacznie działać lekarz może przystąpić do zabiegu,
  • oddzielenie zęba od kości – odcięcie więzadeł, nałożenie kleszczy i zwichnięcie zęba; odpowiednio rozchwiany ząb może zostać usunięty z zębodołu,
  • podzielenie zęba – w przypadku zębów wielokorzeniowych występuje konieczność przecięcia ich na kilka fragmentów,
  • oczyszczenie zębodołu – usuniecie zmian zapalnych, fragmentów kości czy rozkruszonego zęba,
  • zaopatrzenie rany – zastosowanie jałowego gazika w celu zatamowania krwawienia.

MAGDent – bezpieczna i bezbolesna ekstrakcja zęba

W naszym centrum stomatologicznym stosujemy najnowsze osiągniecia chirurgii stomatologicznej, specjalistyczne wyposażenie pozwala nam wykonywać je z największą precyzją, zapewniając wszystkim naszym pacjentom komfort zabiegu i maksimum bezpieczeństwa.

41-219 Sosnowiec ul. Zabłockiego 1

Zawsze, gdy szukasz dobrego dentysty w Katowicach!

Leczenie zachowawcze i endodontyczne, chirurgia stomatologiczna, protetyka, implantologia, profilaktyka, wybielanie, zdjęcia rtg.

Wysoka jakość usług, atrakcyjne ceny, okresowe promocje.