+ (123) 1800-453-1546
clinic@qodeinteractive.com

Related Posts

41-219 Sosnowiec ul. Zabłockiego 1
Pon-Pt: 9:00 - 20:00 Sob - Nd: Zamknięte

Wizyta pierwszorazowa

Wizyta pierwszorazowa

Regularne odwiedzanie gabinetu stomatologicznego stanowi jeden z kluczowych elementów profilaktyki przed rozwojem chorób uzębienia oraz jamy ustnej. W niniejszym artykule omówimy wszelkie istotne kwestie, związane z pierwszą wizytą w klinice dentystycznej.

Konsultacje lekarzy specjalistów

Odwiedzając gabinet stomatologiczny po raz pierwszy od kilku lat, warto udać się na konsultację lekarską. Polega ona na dokładnym przeglądzie jamy ustnej, w celu zdiagnozowania jakichkolwiek problemów czy nieprawidłowości.

Podjęcie skutecznych działań w odpowiednim czasie oraz wykrycie schorzenia na wczesnym stadium jego rozwoju, zwiększa szanse na powodzenie leczenia.

Szczegółowy plan leczenia

W razie wykrycia nieprawidłowości, takich jak ubytki w uzębieniu czy rozwój stanów zapalnych miazgi zębowej, stomatolog sporządza szczegółowy plan leczenia. Odgrywa on kluczową rolę w całym procesie leczenia dentystycznego i zawiera wskazania odnośnie badań oraz zabiegów, jakie koniecznie powinny zostać wykonane w najbliższym czasie.

Przed opracowaniem planu, specjalista dokonuje wnikliwej oceny zastanego stanu jamy ustnej. Posiadając ów dokument, pacjent ma możliwość zapoznania się z całością harmonogramu leczenia, przedstawianego krok po kroku, co pozwala na ustalenie kwestii finansowych. 

Umów się na wizytę

41-219 Sosnowiec ul. Zabłockiego 1

Diagnostyka i przegląd jamy ustnej RTG

Alternatywą dla konsultacji lekarskiej jest badanie diagnostyczne wraz z przeglądem jamy ustnej, wykonywane przy pomocy urządzenia do RTG. Jest to innowacyjna metoda, wyróżniającą się wysokim poziomem skuteczności.

Sprzęty działające w oparciu o najnowocześniejsze technologie, pozwalają na dostrzeżenie poważnych zmian, niewidocznych gołym okiem. Zdjęcie rentgenowskie charakteryzuje się dokładnością oraz szczegółowością.

Kto powinien udać się do gabinetu stomatologicznego?

Wizyty w klinice stomatologicznej stanowią podstawę do zachowania zdrowia jamy ustnej i uzębienia przez długie lata. Z tego też powodu, na przegląd oraz kluczowe badania diagnostyczne należy się udawać co najmniej raz na dwa lata.

Kompleksowa pierwsza wizyta w gabinecie stomatologicznym MAGDent

Zależy Ci na kompleksowej pierwszej wizycie w klinice dentystycznej? W takim razie, zapraszamy do odwiedzenia gabinetu stomatologicznego MAGDent, łączącego wieloletnie, bogate doświadczenie z ciągłym rozwojem kompetencji i poszerzaniem wiedzy.

Z MAGDent masz gwarancję wnikliwych badań diagnostycznych, skutecznego wykrycia ewentualnych nieprawidłowości, a także szczegółowo sporządzonego planu dalszego leczenia. 

Magdent - dentysta sosnowiec

41-219 Sosnowiec ul. Zabłockiego 1

Zawsze, gdy szukasz dobrego dentysty w Katowicach!

Leczenie zachowawcze i endodontyczne, chirurgia stomatologiczna, protetyka, implantologia, profilaktyka, wybielanie, zdjęcia rtg.

Wysoka jakość usług, atrakcyjne ceny, okresowe promocje.