+ (123) 1800-453-1546
clinic@qodeinteractive.com

Related Posts

41-219 Sosnowiec ul. Zabłockiego 1
Pon-Pt: 9:00 - 20:00 Sob - Nd: Zamknięte

Endodoncja

Endodoncja

Miazga zęba to tkanka o galeretowatej substancji, wypełniająca jamę uzębienia, począwszy od komory, przez kanały boczne, a skończywszy na kanałach komorowo-ozębnych. Rozwijające się dolegliwości i stany zapalne, obejmujące ową tkankę, mogą prowadzić do rozwinięcia się poważniejszych chorób uzębienia i nie tylko.

W niniejszym artykule omówimy zabieg dentystyczny, jakim jest leczenie endodontyczne, a także przedstawimy objawy, przemawiające za udaniem się do gabinetu.

Leczenie endodontyczne – czym jest i na czym polega?

Leczenie endodontyczne, występujące również pod nazwą leczenie kanałowe, to jeden z najpowszechniej wykonywanych zabiegów stomatologicznych. Polega on na całkowitym usunięciu miazgi zębowej, wraz z jej komórkami, nerwami, naczyniami krwionośny i oraz limfatycznymi z kanałów korzeniowych zęba.

Umów się na wizytę

41-219 Sosnowiec ul. Zabłockiego 1

Endodoncja mikroskopowa – charakterystyka

Wśród badań endodontycznych możemy wyróżnić między innymi endodoncję mikroskopową. Do jej największych zalet możemy zaliczyć wyższe szanse na powodzenie leczenia, dzięki wykorzystaniu sprzętu powiększającego.

Skracając czas leczenia, zapewnia również precyzyję i dokładność. Co więcej, możesz mieć pewność co do szczelności wypełnień, jakie znajdują się w kanałach zębowych.

Kto powinien koniecznie udać się na leczenie kanałowe?

Podjęcie decyzji o leczeniu ednodontycznym stanie się obowiązkowym rozwiązaniem w przypadku wielu poważnych nieprawidłowości i schorzeń, związanych z miazgą zębową.

Możemy do nich zaliczyć między innymi różnego rodzaju zmiany patologiczne, obejmujące tkankę, takie jak zgorzele, a także martwica miazgi, zapalenie miazgi lub zmiany okołowierzchołkowe.

Leczenie kanałowe zalecane jest również pacjentom, borykającym się z głębokimi ubytkami w strukturze uzębienia, złamaniem zęba, a nawet przed wykonaniem korony lub mostu. Ponowne wykonanie tego zabiegu może okazać się również niezbędne w przypadku, gdy zostało ono wykonane nieprawidłowo na przestrzeni ostatnich lat.

MAGDent – profesjonalne leczenie kanałowe na najwyższym możliwym poziomie

Pamiętaj, że jedynie odpowiednio wykonane leczenie endodontyczne może zapewnić zdrowie Twojego uzębienia i jamy ustnej. Jeśli szukasz profesjonalnej kliniki dentystycznej, zapewniającej najwyższy poziom zabiegów stomatologicznych, zapraszamy do zapoznania się z ofertą MAGDent.

Gabinet wyposażony jest w specjalistyczne narzędzia, lekarze posiadają szeroką wiedzę na temat endodoncji, dzięki czemu zabieg odbędzie się skutecznie, bezproblemowo, ale przede wszystkim bezinwazyjnie. 

Magdent - dentysta sosnowiec

41-219 Sosnowiec ul. Zabłockiego 1

Zawsze, gdy szukasz dobrego dentysty w Katowicach!

Leczenie zachowawcze i endodontyczne, chirurgia stomatologiczna, protetyka, implantologia, profilaktyka, wybielanie, zdjęcia rtg.

Wysoka jakość usług, atrakcyjne ceny, okresowe promocje.