+ (123) 1800-453-1546
clinic@qodeinteractive.com

Related Posts

41-219 Sosnowiec ul. Zabłockiego 1
Pon-Pt: 9:00 - 20:00 Sob - Nd: Zamknięte

Implanty

Implanty

Ubytek w uzębieniu stanowi poważny problem nie tylko estetyczny, gdyż w dłuższej perspektywie czasowej, może przyczynić się również do powstania trudności w mowie czy spożywaniu pokarmowy. Z tego względu, kluczową rolę odgrywa skuteczne zniwelowanie skutków utraty zęba. W niniejszym artykule omówimy rolę implantów zębowych w stomatologii.

Czym są implanty zębowe?

Umieszczanie implantów zębowych w miejscu ubytku, to jedna z najnowocześniejszych metod leczenia utraconego uzębienia. Zostały one zaprojektowane tak, aby ich struktura w jak najlepszy sposób odwzorowywała naturalny ząb. Implant składa się ze śruby, pozwalającej na bezproblemowe umeiszczenie w miejscu, gdzie znajdował się korzeń zębowy, a także materiału, imitującego szkliwo.

Rodzaje implantów zębowych

W stomatologii powszechnie wykorzystywane są dwa rodzaje implantów zębowych, które dzielimy ze względu na materiał, użyty do ich wykonania. Największą popularnością cieszą się implanty tytanowe, wyróżniające się wysokim poziomem wytrzymałości na uszkodzenia mechaniczne, wytrzymując silne obciążenia. Do korzyści, płynących z wyboru cyrkonowych implantów ceramicznych, możemy natomiast zaliczyć ich realistyczny wygląd. 

Umów się na wizytę

41-219 Sosnowiec ul. Zabłockiego 1

W jakich sytuacjach należy zainwestować w implanty zębowe?

Na inwestycję w implanty zębowe decydują się przede wszystkim pacjenci, którzy na przykład w wyniku wypadku samochodowego czy innej sytuacji losowej, utracili całe uzębienie lub jedynie jego część. W sytuacji, gdy braku są nieznaczne, wystarczające okaże się jedynie wszczepienie śruby i osadzenie na niej jednej korony zębowej. Warto również zaznaczyć, iż implanty zębowe mogą stać się doskonałym rozwiązaniem w przypadku pacjentów, posiadających założone protezy lub mosty protetyczne. Wówczas, dodatkowy element zapewnia wyższy poziom stabilizacji.

Najwyższej jakości implanty zębowe tylko w gabinecie stomatologicznym MAGDent z Sosnowca

Należy zaznaczyć, iż tylko starannie wykonanie, innowacyjnie opracowane, najwyższej jakości implanty zębowe mogą zapewnić wymierne rezultaty, w postaci autentycznie prezentujących się, zachowujących swoje właściwości zębów. Jeśli zależy Ci na profesjonalnie wykonanym zabiegu, zapraszamy do odwiedzenia gabinetu dentystycznego MAGDent, oferującego najlepszej klasy implanty zębowe. Klinika dysponuje również specjalistycznie wykwalifikowaną obsługą, która nieustannie poszerza swoje kompetencje. Gwarancją satysfakcji jest połączenie szerokiego, bogatego i długoletniego doświadczenia ze stosowaniem najnowocześniejszych technologii. 

Magdent - dentysta sosnowiec

41-219 Sosnowiec ul. Zabłockiego 1

Zawsze, gdy szukasz dobrego dentysty w Katowicach!

Leczenie zachowawcze i endodontyczne, chirurgia stomatologiczna, protetyka, implantologia, profilaktyka, wybielanie, zdjęcia rtg.

Wysoka jakość usług, atrakcyjne ceny, okresowe promocje.