+ (123) 1800-453-1546
clinic@qodeinteractive.com

Related Posts

41-219 Sosnowiec ul. Zabłockiego 1
Pon-Pt: 9:00 - 20:00 Sob - Nd: Zamknięte

Pierwotne leczenie kanałowe

Pierwotne leczenie kanałowe

Endodoncja, czyli leczenie kanałowe jest ratunkiem dla zęba w najtrudniejszych przypadkach, pozwalająca skutecznie przedłużyć jego funkcjonowanie.

Czym jest pierwotne leczenie kanałowe?

Leczenie kanałowe pozwala na uratowanie zęba w sytuacji, w której jego miazga została dotknięta infekcją lub kiedy rozwinął się w niej stan zapalny. W obecnych czasach endodoncja jest jedną z najpopularniejszych gałęzi stomatologii zachowawczej. Spowodowane jest to dużą świadomością wśród pacjentów oraz chęcią zachowania jak najdłużej swojego własnego uzębienia. Z tego względu obserwujemy niezwykle szybki jej rozwój i nastawienie na nowinki technologiczne, przez wykonywane zabiegi dają coraz bardziej spektakularne rezultaty.

Na czym polega leczenie endodontyczne?

Zabieg ten składa się z kilku kluczowych etapów. Rozpoczyna się od usunięcia z jamy zęba miazgi, która została zmieniona chorobowo. Następnie wykonuje się zarówno dokładne oczyszczenie, jak i dezynfekcja wszystkich strategicznych miejsc, do których należą komora zęba i kanały korzeniowe, a także usunięcie zainfekowanej zębiny. Ostatnim etapem jest szczelnym wypełnieniu kanałów korzeniowych materiałem wypełniającym. Pierwotne leczenie kanałowe pomaga skutecznie wyeliminować przyczynę infekcji oraz towarzyszące jej zwykle dolegliwości bólowe.

Umów się na wizytę

41-219 Sosnowiec ul. Zabłockiego 1

Dla kogo przeznaczony jest ten rodzaj zabiegu?

Pierwotne eczenie kanałowe niezbędne jest w sytuacji, gdy próchnica została zignorowana i nieleczona. Przeznaczone jest dla pacjentów, u którzy doszło już do stanu nieodwracalnego zapalenia miazgi zębowej. Stan ten spowodowany jest działaniem czynników drażniących bądź urazem. Czynnikami tymi mogą być bakterie, które występują w nieleczonej lub nieprawidłowo leczonej próchnicy, choroby przyzębia czy też czynniki jatrogenne. 

Objawy, których nie należy ignorować

Do czynników dających przesłanki do leczenia endodentycznego, możemy zaliczyć uciążliwy i intensywny ból, który jest samoistny i niezależny od posiłku, chociaż czasem może nasilać się w trakcie gryzienia lub spożywania ciepłych posiłków. Częstokroć ból zwiększa swoja intensywność wieczorem lub w pozycji leżącej, jest on także promieniujący i trudny do dokładnego zlokalizowania.

Zaufaj profesjonalistom

Pierwotne leczenie kanałowe jest niebywale ważnym zabiegiem, z tego względu powinni przeprowadzać go jedynie specjaliści. W naszej poradni stosujemy tylko najnowsze i sprawdzone techniki endodontyczne. Centrum stomatologiczne MAGDent to zespół wykwalifikowanych lekarzy, którzy gwarantują jakość usługi oraz pełne bezpieczeństwo. Pierwotne leczenie kanałowe wykonane u nas umożliwi każdemu pacjentowi na długo zachować własne zęby.

Magdent - dentysta sosnowiec

41-219 Sosnowiec ul. Zabłockiego 1

Zawsze, gdy szukasz dobrego dentysty w Katowicach!

Leczenie zachowawcze i endodontyczne, chirurgia stomatologiczna, protetyka, implantologia, profilaktyka, wybielanie, zdjęcia rtg.

Wysoka jakość usług, atrakcyjne ceny, okresowe promocje.