+ (123) 1800-453-1546
clinic@qodeinteractive.com

Related Posts

41-219 Sosnowiec ul. Zabłockiego 1
Pon-Pt: 9:00 - 20:00 Sob - Nd: Zamknięte
Title Image

Sedacja wziewna podtlenkiem azotu Sosnowiec – Gaz rozweselający

Home  /  Sedacja wziewna podtlenkiem azotu Sosnowiec – Gaz rozweselający

Czy musisz udać się do dentysty, ale obawiasz się wizyty ze względu na dyskomfort? W Centrum Stomatologicznym w Sosnowcu specjaliści wykonają dla Ciebie usługę nazywaną sedacją wziewną potocznie gazem rozweselającym.

Co to jest gaz rozweselający?

Gaz rozweselający jest mieszaniną podtlenku azotu oraz tlenu N₂O/O₂. Gaz jest bezwonny, a jego smak jest słodki. Dentysta wprowadza go do układu oddechowego za pomocą specjalnej maseczki, której rozmiar jest indywidualnie dobierany do pacjenta. Lekarz zakłada maseczkę na nos, za jej pomocą dentysta reguluje ilość podawanego gazu rozweselającego. Sedacja wziewna w Sosnowcu jest znieczuleniem, które jest podawane podczas wizyty u dentysty oraz kobietom w trakcie porodu.

Sedacja wziewna podtlenkiem azotu Sosnowiec

Jak działa znieczulenie podtlenkiem azotu?

Znieczulenie podtlenkiem azotu niemal natychmiast przenika do krwiobiegu, co powoduje, że działa bardzo szybko. Do mózgu może dotrzeć nawet w ciągu 15 sekund. Zmniejsza napięcie całego układu nerwowego oraz łagodzi ból. Pacjent przestaje się stresować i nie odczuwa lęku podczas przeprowadzanego zabiegu. Jeśli gaz rozweselający jest podany dzieciom, przekonują się one do zabiegów dentystycznych i chętniej odbywają wizyty.

Jakie są wskazania do przeprowadzania zabiegu sedacji wziewnej w Sosnowcu?

Podanie znieczulenia podtlenkiem azotu jest zalecane każdemu, kto cierpi z powodu dentofobii, czyli lęku przed wizytą u dentysty. Także polecany jest dla osób, które odczuwają lęk przed podaniem zastrzyku. Gaz rozweselający może być także podawany podczas wypełnienia ubytków.

Zdecyduj się na skorzystanie z sedacji wziewnej i spraw, aby wizyta u dentysty w Sosnowcu kojarzyła się Twojemu dziecku z czymś przyjemnym.