+ (123) 1800-453-1546
clinic@qodeinteractive.com

Related Posts

41-219 Sosnowiec ul. Zabłockiego 1
Pon-Pt: 9:00 - 20:00 Sob - Nd: Zamknięte
Title Image

Wybielanie zębów Sosnowiec

Home  /  Wybielanie zębów Sosnowiec

Każdego pacjenta, który odwiedzi nasz gabinet w Sosnowcu, od białego uśmiechu dzieli jedynie 1,5 godziny i odrobina przygotowania przed zabiegiem. Na czym polega wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym i czy jest dla każdego?

Jak wygląda zabieg oraz przygotowanie w Sosnowcu?

W naszym gabinecie w Sosnowcu rozpoczynamy kwalifikację do zabiegu już na pierwszej wizycie połączonej z konsultacją oraz profesjonalną higienizacją. Następnie przystępujemy do samego wybielania, czyli nakładamy na zęby żel utleniający przebarwienia. Substancja zostaje aktywowana za pomocą lampy, która emituje światło. To połączenie sprawia, że zęby stają się bielsze o kilka odcieni w 1,5 godziny. Oznacza to, że tego samego dnia, wychodząc z gabinetu, pacjent posiada efekt końcowy w postaci wymarzonego uśmiechu.

Czy wybielanie zębów jest bezpieczne?

Pacjenci bardzo często zastanawiają się czy wybielanie zębów niesie ze sobą szereg skutków ubocznych. Odpowiedź jest przecząca. Produkt wybielający nie jest w żaden sposób szkodliwy dla szkliwa zębów. Działa on na kanaliki zębiny i odbarwia w procesie utleniania wszelkie kolorystyczne niedoskonałości. Zęby nie ulegają zniszczeniu ani osłabieniu. Niektórzy po przeprowadzonym wybielaniu odczuwają nadwrażliwość uzębienia lecz nie jest to spowodowane uszkodzeniem zęba czy szkliwa, a jednynie odblokowaniem wspomnianych już kanalików.

Jak dbać o uśmiech po zabiegu?

Każdy pacjent po przebytym zabiegu wybielania zębów powinien przez kilka (do kilkunastu) kolejnych dni unikać produktów, które mogłyby zniweczyć działanie żelu wybielającego. Takie produkty to m. in. kawa, czerwone wino, herbata czy warzywa, owoce i przyprawy, które mają intensywnie odbarwiający kolor. Najlepsza przez około dwa tygodnie po zabiegu jest dieta nazywana potocznie „białą”.

Ze względu na odblokowane kanaliki zębiny pacjenci odczuwają niejednokrotnie nadwrażliwość zębów. Nie jest to stała dolegliwość. Wysoka wrażliwość minie z czasem, a do tego momentu warto stosować substancje odwrażliwiające.

Sprzęt do wybielania zębów w Sosnowcu

Dysponujemy najnowocześniejszą lapmą do wybielania zębów w technologii LED.
Technologia LED zapewnia optymalny efekt wybielania w możliwie krótkim czasie.
 
Stosowanie wyłącznie oryginalnych preparatów wybielających marki Beyond pozwala uzyskać trwały efekt wybielania.

Gabinet dentystyczny Magdent w Sosnowcu zaprasza do kontaktu.

Zadzwoń: +48533389203

Sprzęt do wybielania zębów - MagDent Sosnowiec