+ (123) 1800-453-1546
clinic@qodeinteractive.com

Related Posts

41-219 Sosnowiec ul. Zabłockiego 1
Pon-Pt: 9:00 - 20:00 Sob - Nd: Zamknięte

Profilaktyka i higiena

Profilaktyka i higiena

Zaraz obok dokładnego szczotkowania zębów, działania w zakresie higieny oraz profilaktyki, udzielane w gabinecie stomatologicznym, odgrywają kluczową rolę w kontekście utrzymania zdrowia jamy ustnej. W niniejszym artykule omówimy wizytę w klinice stomatologicznej, obejmującą działania diagnostyczne, a także płynące z niej korzyści i kwestie, na które warto zwrócić szczególną uwagę.

Higiena jamy ustnej w gabinecie denstyczynym

Proces dbania o higienę jamy ustnej w klinice stomatologicznej rozpoczyna się od wnikliwego sprawdzenia jej stanu zastanego. Pomoże to uzyskać pełnię wiedzy, na temat zabiegów, które koniecznie należy wykonać, a z których można w zupełności zrezygnować. Do tej kategorii możemy zaliczyć przede wszystkim takie zabiegi dentystyczne, jak skaling czy piaskowanie, polegające na usunięciu kamienia nazębnego oraz resztek osadu z powierzchni szkliwa.

Umów się na wizytę

41-219 Sosnowiec ul. Zabłockiego 1

Zabiegi profilaktyczne

Zabiegu profilaktyczne, w odróżnieniu od zabiegów higienicznych, mają za zadanie uchronić pacjenta przed rozwinięciem się chorób uzębienia i jamy ustnej. Możemy do nich zaliczyć na przykład lakowanie zębów, obejmujące przede wszystkim dzieci w wieku od szóstego do ósmego roku życia. Popularnością cieszy się także lakierowanie, polegające na aplikacji specjalnie zaprojektowanego żelu czy też innego rodzaju substancji na powierzchnię szkliwa. Powszechnym zabiegiem jest także wybielanie zębów, umożliwiające usunięcie osadów czy śladów po różnorodnych pokarmach, stanowiących jedno z kluczowych źródeł powstających przebarwień.

Dlaczego warto skorzystać z działań profilaktycznych i higienicznych, oferowanych przez gabinety dentystyczne?

Jeśli zależy Ci na zachowaniu pięknego i zdrowego uśmiechu, na wizytę kontrolną powinieneś udawać się co najmniej raz na dwa lata. Warto bowiem zaznaczyć, iż profilaktyka odgrywa kluczową rolę w procesie zapobiegania rozwijaniu się wszelkich poważniejszych nieprawidłowości, stanów zapalnych, obejmujących tkanki, znajdujące się w jamie ustnej, a także chorób zębów.

Profilaktyka i higiena jamy ustnej na najwyższym poziomie w klinice MAGDent

Pamiętaj, że jedynie zapewniając sobie najwyższy poziom jakości świadczonych usług dentystycznych, możesz oczekiwać wymiernych efektów. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą MAGDent – kliniki stomatologicznej, wyposażonej w najnowocześniejsze narzędzia, stosującej innowacyjne metody diagnozy i leczenia. Dodatkowym plusem jest bogate doświadczenie, a także indywidualne podejście do każdego pacjenta, niezależnie od jego problemu. 

Magdent - dentysta sosnowiec

41-219 Sosnowiec ul. Zabłockiego 1

Zawsze, gdy szukasz dobrego dentysty w Katowicach!

Leczenie zachowawcze i endodontyczne, chirurgia stomatologiczna, protetyka, implantologia, profilaktyka, wybielanie, zdjęcia rtg.

Wysoka jakość usług, atrakcyjne ceny, okresowe promocje.