+ (123) 1800-453-1546
clinic@qodeinteractive.com

Related Posts

41-219 Sosnowiec ul. Zabłockiego 1
Pon-Pt: 9:00 - 20:00 Sob - Nd: Zamknięte
Title Image

Higienizacja

Home  /  Higienizacja

Pakiet Higienizacyjny, czym jest ?

Zagieg ten jest profilaktycznym oczyszczeniem zebów ze złogów nazębnych, osadów powierzchownych, bakteryjnej płytki nazębnej oraz zabezpieczeniu poprzez fluoryzacje . Wykonywany systematycznie przez Pacjenta korzystnie wpływa na stan zębów, a przede wszystkim dziąseł może dać nam nawet efekt wybielenia zębów.

Pakiet jak sama nazwa wskazuje składa się z kilkuetapowej wizyty u dyp. Higienistki Stomatologicznej

Instruktaż higieny jamy ustej

Rozmowa z pacjentem: dobór odpowiedniej metody szczotkowania, wybór szczoteczki, pasty oraz nici dentystycznej induwidualnie dla każdego pacjenta.

Skaling

Jest pierwszym etapem przeprowadzanym podczas pełnej higienizacji jamy ustnej, usuwanie twardych złogów kamienia nazębnego, który sprzyja rozwojowi próchnicy, krwawieniom z dziąseł, rozwijaniu się paradontozy oraz powstawaniu nieprzyjemnego zapachu w ustach.

Piaskowanie

Zabieg polega na czyszczeniu zębów za pomocą specjalnej piaskarki, która pod ciśnieniem i zastosowaniem odpowiedniej ilości wody, rozpyla na zębach drobny proszek. Piaskowanie usuwa resztki kamienia nazębnego z trudno dostępnych miejsc, czyści zęby z osadu i brzydkich przebarwień.

Polishing

Wygładzanie powierzchni zęba, podczas szczotkowania z wykorzystaniem specjalnych past polerskich. Dodatkowo higienistka wykorzystuje specjalne gumki do polerowania, które wygładzają powierzchnię szkliwa. Wykonanie polerowania po pozostałych zabiegach higienizacyjnych znacznie ogranicza ponowne osadzanie się kamienia nazębnego.

Fluoryzacja

Podczas zabiegu na powierzchnię zębów nakłada się środek zawierający fluor (lakier, piankę lub żel), który zabezpiecza zęby i chroni je przed rozwojem próchnicy oraz nadwrażliwością szyjek zębowych.