+ (123) 1800-453-1546
clinic@qodeinteractive.com

Related Posts

41-219 Sosnowiec ul. Zabłockiego 1
Pon-Pt: 9:00 - 20:00 Sob - Nd: Zamknięte

Usuwanie korzenia zęba

Usuwanie korzenia zęba

Silne znieczulenie sprawi, iż zabieg wykonywany zostanie nie tylko szybko, ale także bezboleśnie.

W sytuacji pozostawionego korzenia zęba w dziąśle częstokroć stosuje się leczenie kanałowe oraz odbudowę za pomocą wkładu koronowo-korzeniowego. Zdarzają się jednak sytuacje, iż zachodzi konieczność jego ekstrakcji.

Na czym polega zabieg usuwania korzenia zęba

Niekiedy ząb traci swoją koronę i pozostaje jedynie jego korzeń. Wśród najczęstszych przyczyn wystąpienia takiego możemy wyróżnić: postępującą próchnicę spowodowaną zaniedbaniem higieny jamy ustnej, rozkruszenie części zęba lub złamanie zęba w wyniku urazu.
Zabieg związany z usuwaniem korzenia zęba jest obecnie przeprowadzany zazwyczaj przez lekarza stomatologa, choć zdarzają się sytuacje, iż konieczna staje się ingerencja chirurga.

Usuwanie korzenia zęba – etapy

Do głównych etapów ekstrakcji korzenia zębowego zaliczamy:

Znieczulenie

Zabieg usuwania korzenia zęba zwykle jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym, które ma za zadanie eliminację bólu i zapewnienie pacjentowi maksymalnego komfortu.

Ekstrakcja

Gdy znieczulenie zacznie działać lekarz może przystąpić do ekstrakcji. Często sytuacja wymaga nacięcia dziąsła w celu odsłonięcia korzenia.
W niektórych przypadkach, kiedy występują problemy z rozdzieleniem korzeni, konieczne staje się użycie wiertła.

Dłutowanie

Następny krok to tzw. dłutowanie, czyli oddzielenie zęba od kości. Rozchwiany korzeń stomatolog usuwa za pomocą kleszczy, w przypadku konieczności usunięcia nadmiaru kości używa on także wiertła.

Szwy

Po ekstrakcji korzenia lekarz zakłada pacjentowi szwy oraz tampon uciskowy. Często pojawia się potrzeba przepisania środka przeciwbólowego lub antybiotyku, aby wyeliminować stan zapalny.

Zalecenia

W celu uniknięcia powikłań, pacjent powinien przez pierwszą dobę stosować zimne okłady i co najmniej w ciągu dwóch godzin po zabiegu nic nie jeść ani nie pić.

Umów się na wizytę

41-219 Sosnowiec ul. Zabłockiego 1

Ile czasu trwa zabieg ekstrakcji korzenia zębowego?

Czas trwania zabiegu bywa różny i może potrwać od 10 do 60 minut. Jest on zależny od stopnia zniszczenia korzenia zęba przeznaczonego do usunięcia, a także kondycji tkanek go otaczających.

Profesjonalne usuwanie korzeni zęba w MAGDent Sosnowiec

Jako specjaliści z długoletnim doświadczeniem przed wykonaniem ekstrakcji dokonujemy oceny stanu korzenia i jego szansę na wykonanie odbudowy zęba.
W naszej poradni usuwamy korzenie zębowe bezkrwawo oraz w sposób nienaruszający ani dziąseł, ani kości. Takie profesjonalne usuwanie korzeni zęba umożliwia pacjentom w przyszłości zastosowanie leczenia implantologicznego czy też protetycznego.

41-219 Sosnowiec ul. Zabłockiego 1

Zawsze, gdy szukasz dobrego dentysty w Katowicach!

Leczenie zachowawcze i endodontyczne, chirurgia stomatologiczna, protetyka, implantologia, profilaktyka, wybielanie, zdjęcia rtg.

Wysoka jakość usług, atrakcyjne ceny, okresowe promocje.